Vladimír Třebický  

Vladimír Třebický (1980)

 Od útlého věku se věnoval hudbě a na ZUŠ navštěvoval nejdříve hodiny houslí a později i bicích nástrojů. Během základní a střední školy účinkoval v mnoha pěveckých sborech, dechových souborech, mládežníckých orchestrech a hudebních skupinách.

  • 1999 - 2005 Janáčkova konzervatoř v Ostravě (bicí nástroje - Prof. Václav Fildán)
  • 2005 - 2009 Janáčkova akademie múzických umění (Katedra bicích nástrojů - Doc. Martin Opršál)
  • 2006 a 2009 Hoogeschool voor de Kunsten ArtEz Enschede (NL) (jazz/latin percussion - Nippy Noya, jazz vocal - Adrienne West)

Vladimír Třebický se v současnosti věnuje převážně populární hudbě, ale rád přijímá hostování v různých orchestrech (Fihlarmonie Brno, Janáčkova Fihlarmonie Ostrava, Moravská filharmonie). Hlavním zaměřením však zůstává hra perkuse. Vladimír se věnuje interpretaci středověké a renesanční hudby, hudby sefardské, kde nachází uplatnění pro své milované tamburíny a rámové bubny, ale i free jazzu a improvizaci, kde se protíná láska k jazzu s obdivem k vážné hudbě soudobé.

Současně se věnuje výuce a workshopům, je akreditovaným facilitátorem metody DrumCircle. Je také učitelem bicích nástrojů na Gymnáziu Pavla Křížkovského v Brně.

 Výběr z těles, ve kterých Vladimír Třebický účinkuje

AFROBREAK (drumshow), NExT Phase (freeimpro), KOISTINEN (alternative retro pop), Bakchus (středověká a renesanční hudba), Trio Sefardi (sefardská hudba), NoahEllenwood Band (pop).

Vzory a obdivované osobnosti: Dave Weckl, Nippy Noya, Jeff TAIN Watts, Evelyn Glennie, Airto Moreira, Bernard Purdie, Edgard Varése, Carmen Mc Rae, Tomáš Ondrůšek