Štefan Bugala  

Narozen 1976.

Štefan BugalaStudoval hru na bicí nástroje a dirigování na Štátnom konzervatóriu v Bratislavě a bicí nástroje na JAMU, kde se specializoval na hru na marimbu. V průběhu studia se úspěšně zúčastnil několika interpretačních soutěží na tento nástroj: Concours modern 2000 - Studentská cena, YAMAHA 2001 - 1. místo, Saint Truiden (Belgie) 2001, Stuttgart (Německo) 2002. Také již v té době hrál na mnohých hudebních festivalech doma i v zahraničí.

Během studia aktivně působil jako člen bicích sekce Symfonického orchestru Slovenského rozhlasu v Bratislavě a jako výpomoc ve Státní filharmonii Brno. V roce 2004 se v produkci Art Entertainment zúčastnil úspěšného celoevropského turné s muzikálem Jesus Christ Superstar. Známá je také jeho činnost na poli populární hudby a jazzu. Je lídrem formace Fuse Jazz a členem několika seskupení (Deep´nspace, Veneer, Misha).

Činný je i kompozičně. Programem sestaveným skladbami z jeho autorské dílny se formace Fuse Jazz představila na zahajovacím koncertu festivalu Bratislavské jazzové dny 2002. Na svém kontě má též díla z oblasti vážné hudby, zejména skladby pro sólo marimbu, vibrafon, případně pro komorní obsazení. Kromě těchto kompozic se věnuje i tvorbě populární hudby. Autorsky i interpretačně se podílí na spolupráci se zpěvačkou a manželkou Janou Daňovou.