David Křetínský  

Narozen 20.ledna 1981

David  Křetínský

Již od dětství se setkával převážně s rockovou a popovou hudbou otec byl amatérský bubeník. První hudební vzdělání získal na tehdejší LŠU v Bučovicích nejprve ve třídě hudební přípravy později hrou na zobcovou flétnu a od 9 roku života hrou na bicí nástroje u pana učitele Josefa Handrly. Tento jej také připravil na talentové zkoušky studia bicích nástrojů na Brněnské konzervatoři, kterou úspěšně absolvoval v roce 2002 u profesorů Jaromíra Škáry a Ctibora Bártka. Z dob studií se lze pochlubit 2. místem na interpretační soutěži konzervatoří České republiky ve hře na bicí soupravu. Dále následovalo studium JAMU v Brně u docentů Pavla Šumpíka a Martina Opršála, které bylo absolvováno v roce 2006.

David Křetínský


Z významných hudebních spolupracích lze jmenovat působení v doprovodné kapele „Banda" Slávka Janouška. Dále doprovodná skupina Jožky Šmukaře. Spolupráce s klavíristou Jiřím Levíčkem a skupinou Samamba. 


V současné době se věnuje práci manažera ve firmě, která je největším výrobcem zděných rodinných domů v České republice. Nicméně hudba je srdcovou záležitostí a nelze ji jen tak pověsit na hřebík, proto se také dále v menší míře věnuje hře na bicí soupravu v již výše zmíněných hudebních formacích. Ze soukromého života lze uvést, že je šťastně ženatý a má dceru Natálii.Působení (dodnes) ve skupině Panorama Band. Nově spolupráce s Markem Pillem a skupinou Gipsy Kings Revival. Nelze také opomenout působení ve studentských symfonických orchestrech nebo v Olomoucké či Brněnské filharmonii.