Cesta k fakultě  

LETECKY
Pro leteckou dopravu do Brna lze využít letiště Brno-Tuřany (www.airport-brno.cz), letiště Ruzyně v Praze a letiště ve Vídni. V případě využití letu Českých aerolinií do Prahy je zajištěna autobusová doprava přímo do Brna (v ceně letenky). Dále je možno využít služeb Student Agency (www.studentagency.cz), která také poskytuje autobusovou dopravu z letiště Ruzyně Praha do Brna (autobusové nádraží „Grand“).

VLAKEM
Mezinárodní i vnitrozemské vlaky staví na Hlavním nádraží Brno (jízdní řády na: www.idos.cz), které je situováno v centru Brna, cca 15 minut chůze od Hudební fakulty a 5 minut od ubytovacího centra Astorka. Nasedněte na tramvaj č. 12, směr Královo Pole – Červinkova, nebo č.13, směr Královo Pole – Střelnice, a vystupte na stanici “Česká“. Podrobné informace k městské hromadné dopravě v Brně na: www.dpmb.cz

AUTOBUSEM
Většina autobusů z Prahy přijíždí na autobusové nádraží „Grand“, které je cca 20 minut chůze od Hudební fakulty. Na stejné nádraží přijíždějí také některé mezinárodní spoje (www.idos.cz; www.studentagency.cz).
Ostatní spoje přijíždějí na autobusové nádraží „Zvonařka“, ze kterého je nejlepší spojení tramvají č. 12 na stanici „Česká“ (www.dpmb.cz).

AUTEM
Hudební fakulta JAMU se nachází přímo v centru Brna. Nejjednodušší je příjezd k hotelu International, odbočit kolem Besedního domu první silnicí vpravo (Solniční), odtud znovu odbočit doprava k placenému parkovišti hotelu International. Dále pěšky k HF JAMU.

TAXI
Bezpečně můžete tuto službu využívat při dodržení následujících podmínek:

  • využívejte jen označené vozy (označení by mělo obsahovat název a číslo provozovatele),
  • posaďte se vedle řidiče,
  • před jízdou se informujte na cenu za km a všimněte si, zda řidič zapne taxametr až při výjezdu.


Doporučené taxi služby:

  • CITY TAXI: +420 542 321 321
  • IMPULS TAXI: +420 542 216 666

 

VEŘEJNÁ MĚSTSKÁ DOPRAVA
Tramvajové, autobusové a trolejbusové spoje městské hromadné dopravy v Brně jsou časté a spolehlivé, existují také pravidelná noční spojení do všech městských částí.

VEŘEJNÁ VNITROSTÁTNÍ DOPRAVA
Česká republika je protkaná sítí vlakových a autobusových spojů, které fungují relativně spolehlivě.

Hlavní dopravní síť ČR

Mapa centra Brna